Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plângere pentru agresiune și amenințări
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plângere pentru agresiune și amenințări

Un fost iubit din trecut mā agreseazā chiar in mijlocul strāzi a tras de mine mā urmārește mereu . il amenițā pe iubitu meu actual ne iese in fata masini cu bolovani ...eu am vorbit cu politia din zona telefonic lau luat la sectie dar tot nu se potoleste chiar injura si politia si pe toti ...mine merg sa depun plingere in scris ...sunt camere de filmat in zonā chiar unde ma agresat...ce sa fac ....ajungem sa ne omoarā sau invers ...
Admin, administrator
Formulati plangere prealabila ptr.infractiunea de amenintare conf.art.206 NCP.
Procedati corect, depuneti plangerea penala si solicitati ca proba imaginile captate de camerele de supraveghere din zona. Daca sunt si martori la incident, sa-i indicati.
V-ati scos CML?
Unde sā depun plingere la tribunal la poliție .la poliția din comunā unde locuiesc si locuieste individu am sunat telefonic si am cerut sa vin sā depun plingere mia zis cā sunt plecați ect .nu dau de ei . si telefonic sefu de post mia zis cā o sā discute cu el....dar tot au discutat cu el si degeaba . Mia zis sefu cā dacā am fost împreunā cu individul sā mā descurc singurā nu sā pun politia sa imi rezolve ect...leam expicat sa se uite pe camere sā vadā leam explicat tot ...degeaba .
.
Plangerea se depune la politia sau parchetul competent din zona unde a fost savarsita infractiunea.