Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizii interne
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizii interne

Buna ziua Angajatorul poate da o decizie interna in care angajatul sa efectueze alte sarcini decat cele specifice postului ?
Ex un mecanic sa execute sarcinile unui curier
Conform art.40 alin.1 lit.c C.mun., angajatorul are dreptul sa dea dispozitii cu caracter obligatoriu pentru salariat, sub rezerva legalitatii lor.