Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza de reședință la a doua proprietate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza de reședință la a doua proprietate

Vreau sa imi fac viza de flotant la o a doua propietate
Am domiciliul in provincie si am o propietate in bucuresti.
Locuiesc o perioda de timp in bucuresti si vreau sa dau de permis dar nu pot da pt ca nu am domiciliul aici.este posibil numai daca imi fac viza de flotant nu doresc sa imi schimb domiciliul ,eu avand propietate in bucuresti as putea sa imi fac viza de flotant sa pot da de permis
Admin, administrator
Bună ziua,

Din ce știu eu nu e obligatoriu să aveți domiciliu sau reședință în localitatea în care dați examenul .

Oricum, răspunsul la întrebarea dvs este că puteți să vă faceți viză de flotant. Mergeți la poliție, evidența populației și interesați-vă.

Succes,
Daca detineti proprietate in orasul unde intentionati sa dati examenul necesar obtinerii permisului de conducere,parcurgeti procedura de obtinere viza de resedinta