Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Rezervare anulata - neplată din cauza pierderii ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Rezervare anulata - neplată din cauza pierderii cardului și actelor, risc solicitare despăgubire

Am facut o rezervare pe booking.com pt.un hotel in Grecia.La o sapt.dupa, mi s-a furat cardul,motiv pt.care l-am invalidat.Am uitat de rezervarea facuta odata cu stressul aferent furtului astfel încat am uitat sa anulez rezervarea pt care aveam o luna "free cancelation".Banii nu mi i-au putut lua pt. ca cardul era invalidat.Nu mai pot sa merg pt.ca odata cu cardul am pierdut toate actele.Pot fi dat in judecata?se pot lua banii de catre ei de pe noul card?Cand am sunat la hotel nici nu au vrut sa auda ca nu vin sau nu platesc.cu stima
Admin, administrator
~ Conținut șters la cerere ~