avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Folosință teren cedată din prietenie, probleme cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Folosință teren cedată din prietenie, probleme cu impozitul

Intr-un partaj am ramas cu o gradina si am lasat-o in grija unui var fara a face vreun act intre noi.
Ne-am inteles doar ca el sa-mi plateasca impozitul pe suprafata gradinii in numele meu fiindca foloseste gradina,dar el a platit la financiar in numele lui.Acum ,de la Primarie ma pun sa platesc din urma impozitul pe 5 ani !
Ce este de facut?...........se poate schimba platile de pe numele lui in numele meu ?
Ultima modificare: Luni, 28 August 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: c.a.p. , utilizator 21:23, 6 Septembrie 2017
Buna ziua,
Varul sa mearga cu chitantele sa explice situatia.
Daca nu sunteti intelesi apelati la instanta.
am platit eu si sunt la zi cu restantele fiscale ,...varul platea doar ce era al lui! din chitante nu reies suprafetele

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata fiscala c.a.p. c.a.p. Intr-un partaj am ramas cu o gradina si am lasat-o in grija unui var fara a face vreun act intre noi. Ne-am inteles doar ca el sa-mi plateasca impozitul pe ... (vezi toată discuția)
Partaj pamant extravilan Cattani Cattani Va rog sa-mi spuneti cum se poate face partajul unei suprafete din extravilan.Situatia este urmatoarea:Suntem trei frati care am mostenit o suprafata de teren ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate adrianady adrianady Buna ziua As avea si eu cateva intrebari daca se poate: -o proprietara care vinde alteia o suprafata de teren din proprietate ,: ce drepturi mai ... (vezi toată discuția)