Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Folosință teren cedată din prietenie, probleme cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Folosință teren cedată din prietenie, probleme cu impozitul

Intr-un partaj am ramas cu o gradina si am lasat-o in grija unui var fara a face vreun act intre noi.
Ne-am inteles doar ca el sa-mi plateasca impozitul pe suprafata gradinii in numele meu fiindca foloseste gradina,dar el a platit la financiar in numele lui.Acum ,de la Primarie ma pun sa platesc din urma impozitul pe 5 ani !
Ce este de facut?...........se poate schimba platile de pe numele lui in numele meu ?
Admin, administrator
Buna ziua,
Varul sa mearga cu chitantele sa explice situatia.
Daca nu sunteti intelesi apelati la instanta.
am platit eu si sunt la zi cu restantele fiscale ,...varul platea doar ce era al lui! din chitante nu reies suprafetele