avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate contract de arendare
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

contract de arendare

cum se poate rezilia un contract de arendare?
Cel mai recent răspuns: marytopi , utilizator 19:14, 4 Septembrie 2017
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc pentru explicatii,este vorba de terenuri fanete,problema este ca s-au facut unele taieri de copaci fara acordul meu de aceea as dori sa reziliez contractul pana nu e prea tarziu,contractul este pe o perioada de 5 ani,anca o data va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc pentruraspuns intrebarea mea este daca pot rezilia contractul si cum?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara . va expun si eu urmatoarea situatie: un titlu de ... Dreaan Dreaan Buna seara . Va expun si eu urmatoarea situatie: Un titlu de proprietate pe un teren agricol cu 5 persoane trecute in el. Tatal meu, bunicul ( parintele lui ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract de arendare bonzai81 bonzai81 Buna ziua! Orice contract de arendare se inregistreaza la Consiliul local a unitatii administrativ teritoriale pe a raza careia se afla terenul arendat, ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract internet mobil vodafone chertifionut chertifionut Buna ziua. In data de 16.09.2015 am incheiat un contract de internet la Vodafone. Pana aici toate bune si frumoase. Dupa achizitionare serviciilor + aparat am ... (vezi toată discuția)