avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... accident rutier
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

accident rutier

eram pe bicicleta o masina stationata a deschis portiera arucanduma an mijlocul drumului soferul a recunocut ca nu sa asigurat eu am 4 coaste rupte clavicula rupta ce se pote face
A fost anuntata politia la momentul accidentului?V-ati scos CML?
a fost anuntata politia pe data de 8 septembrie trebuie sa iau certificatul de la iml.
Inteleg ca ati depus plangere. In functie de ce se retine in CML, o sa stiti daca fapta este sau nu infractiune.
Daca se dispune clasarea, o sa trebuiasca sa va adresati instantei civile pentru obtinerea despagubirilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident de circulatie ciprian andreescu ciprian andreescu Buna seara. Am si eu o intrebare: ce sanse am sa castig un proces in care un sofer ce era stationat pe partea dreapta, pe trotuar, eu mergand pe bicicleta, ... (vezi toată discuția)
Despagubire accident cu victime Cosmin Tudor Cosmin Tudor buna ziua. va rog sa ma ajutati cu cateva pareri despre urmatoarea situatie. am o ruda care a suferit un accident de circulatie. Un sofer a lovit-o pe trecerea ... (vezi toată discuția)
Accident de circulație vă rog să mă lămurească și pe mine ... Boianu Boianu Accident de circulație Vă rog să mă lămurească și pe mine cineva dacă este posibil ca un vârstnic care a traversat șoseaua prin loc nepermis și a ... (vezi toată discuția)