avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimbarea adresa CI - uzufruct
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimbarea adresa CI - uzufruct

Buna ziua,fiica mea detine un apartament in Gura Humorului,in contractul ei, eu am clauza de uzufruct,in acest caz mai este nevoie prezenta ei la politie sa semneze luarea mea in spatiu,sau e valabila clauza?Multumesc mult.Mentionez ca ea nu locuieste cu mine.
Cel mai recent răspuns: linetbalanta , utilizator 18:15, 3 Septembrie 2017
Buna ziua .
Pentru a reînoi buletinul sau a face unul nou, ajunge să mergeți la ghiseu cu contractul de uzufruct .

Buna ziua si multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reinnoire buletin expirat Cry1 Cry1 Am 44 de ani ,cooa sa reinoiesc buletin expirat am nevoie de la mama mea de semnatura ei ca ma ia in spatiu(este pe contract uzufruct viager).Din anumite ... (vezi toată discuția)
Uzufruct, refuz acte pentru cartea de identitate catalinpicea catalinpicea am si eu o problema cu aceasta clauza de uzufruct ,am cumparat apartamentul in urma cu ceva ani de la parintii mei,am fost sa schimb buletinul si militista de ... (vezi toată discuția)
Contract de inchiriere ctbv2012 ctbv2012 Am buletinul expirat si pentru ca nu posed o proprietate nu imi pot face o noua carte de identitate. Locuiesc cu chirie in prezent, dar pentru ca nu mai am ... (vezi toată discuția)