avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1001 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație creștere copil

Buna ziua. La calculul indemnizației pt creștere copil se iau in considerare și veniturile din pensia alimentara pe care o mama le ia pt un alt copil care îl are in întreținere?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ariciuc , utilizator 21:49, 3 Septembrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Astfel de venituri nu intra in calculul indemnizatiei pentru CCC.
Va multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 3 Septembrie 2017
ariciuc, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil Mia4 Mia4 Pentru calcularea concediului crestere copil,in afara de veniturile mele salariale mai incasez si pensia alimentara pentru copilul din prima casatorie(prin ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate, concediu crestere copil - drepturi de autor spooker spooker Buna ziua, Am si eu cateva intrebari la care nu prea gasesc raspunsuri... Sotia este angajata la o firma unde este platita cu salariu fix + drepturi de ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara croberta croberta Daca un salariat beneficiaza de indemnizatie crestere copil, poate sa plateasca pensie alimentara din acesti bani, pt un copil nascut dintr-o casatorie ... (vezi toată discuția)