Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Venituri din chirii si indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Venituri din chirii si indemnizatie

Daca inchiriez un imobil in baza unui contract, afecteaza indemnizatia de crestere copil pe care o am acum?La ce tip de venituri se refera limita de 3000 lei pe an?
martin77, utilizator
Atat OUG 111/2010 cat si Normele de aplicare mentioneaza doar "venituri supuse impozitului" fara a face vreo precizare cu privire la ce venituri intra in aceasta sintagma.

Intrebati mai bine la Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială (A.N.P.I.S.)
[ link extern ] /