Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... lipsa avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

lipsa avocat

Mi-am concediat avocatul cu o saptamana inainte de proces pe motiv de lipsa interes fata de dosar si discutii contradictorii, lipsa toatala de incredere in respectivul avocat. Eu fiind reclamantul in acest proces. Ce trebuie sa fac in momentul in care voi ajunge in sala de judecata? Voi fi invitat sa vorbesc in proces? trebuie sa ma inregistrez undeva?
Mentionez ca plata avocatului a fost facuta integral, conform contractului. Nu mai am incredere sa-l las sa vorbeasca in procesul meu.
luana06, utilizator
Nu veti putea pune concluzii in instanta decat prin avocat.
Va multumesc pentru raspuns. I-am trimis notificare avocatului. Am informat partea adversa si instanta despre acest aspect.
Sper sa ma descurc singura! Procesul este la fond!
Cum ramane cu plata deja facuta avocatului ?
danutel9 a scris:

Cum ramane cu plata deja facuta avocatului ?

Nu veți putea recupera banii plătiți ca onorariu avocatului, deoarece el a tăiat chitanță.
Ați semnat un contrat pe care apoi l-ați reziliat.