Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Nivel maxim zgomot in apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Nivel maxim zgomot in apartament

Buna ziua
Vecinul de deasupra mea a infiintat o mica sala de repetitii in spartamentul sau,se canta la saxofon,pian si vioara uneori in acelasi timp toate,netinand cont de orele de liniste,astfel nivelul zgomotului care ajunge in apartamentul meu este insuportabil.Mentionez ca,cu ceva timp in urma a facut si modificari majore apartamentului fara aprobari fapt care duce la amplificarea sunetelor.Cum pot sa procedez legal sa-l fac sa inceteze s-au sa-si antifoneze imobilul.
Multumesc anticipat.
Cristi.
Cristi_1970, utilizator
Va multumesc. Am inceput sa izolez carcasa centralei si peretele comun. Sper sa rezolv amiabil aceasta "problema".
'' Vecinul de deasupra mea a infiintat o mica sala de repetitii..''...adica ar trebui sa aibe un PFA sau SRL....si,daca nu are aprobarea dvs,este ilegal infiintata.
Daca mai adaugi ca sirenele SMURD urla la orice ora din noapte, intelegi prin ce trece zilnic romanul...
Buna ziua. Se poate retrage/anula acea aprobare pentru a avea sediul unei firme in apartament?
svvs, utilizator
O data ce ati fost de acord, fara conditii, nu aveti cum sa anulati avizul dat.