Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata arenda
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata arenda

Buna ziua!
Am apucat si am facturat arenda la cateva persoane la inceputul lunii august cu 0.57lei iar intre timp consiliul judetean a modificat pretul la 0.65. Pot sa fac facturi la persoanele respective cu diferenta de pret sau trebuie sa anulez facturile initiale ( mai greu , pentru ca nu cred ca oamenii mai stiu de ele ca sa mi le dea) si sa fac alte facturi?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Nu le anulati ci mai emiteti altele cu diferenta.