Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Subinchiriere locuinta
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Subinchiriere locuinta

Buna ziua.
Am rugamintea sa ma ajutati in privinta unei situatii.
Care ar fi modalitatea legala ca o companie sa subinchirieze una sau mai multe locuinte unora dintre angajatii sai? La momentul de fata firma a inchiriat o locuinta ce intentioneaza sa o subinchirieze la randul sau unui angajat.
Daca contractul de inchiriere permite subinchirierea atunci nu aveti probleme,daca nu exista o clauza iar proprietarul imobilului este de acord puteti incheia un act aditional in care sa se prevada si posibilitatea subinchirierii catre terti.