avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plângere făcută la poliție în alt oraș decât ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plângere făcută la poliție în alt oraș decât acela în care locuiesc. Pot evita deplasarea?

Buna ziua,

Mi s-a facut plangere la politie in Bucuresti, dar eu locuiesc acum in Iasi.
Cei de la politie m-au sunat si mi-au spus ca trebuie sa vin in Bucuresti sa dau declaratia,chiar daca eu le-am spus ca e cam greu sa vin datorita distantei.
Chiar nu este o alta metoda , ca sa nu bat atata drum si sa pierd o zi intreaga?
Ultima modificare: Joi, 28 Septembrie 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: ContSters439834 , utilizator 08:06, 29 Septembrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Exista posibilitatea audierii prin comisia rogatorie dar nu cred ca o sa se dispuna in cazul prezentat de dvs doar pe considerentul ca este departe si pierdeti o zi, oricum puteti sa formulati o cerere motivata in acest sens.
Ultima modificare: Miercuri, 13 Septembrie 2017
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
politia a spus ca daca nu ma prezint, imi vor trimite citatie in posta si voi fi amendat daca nu vin.
Chiar nu exista alta metoda sa dau declaratia aia, fara sa ma duc pana la Bucuresti?
Nu cititi ce v-am raspuns?
Ultima modificare: Miercuri, 13 Septembrie 2017
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Nu stiu catre cine sa formulez acea cerere.
Către Poliția unde aveți făcută plângerea. Adică către Poliția București.

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in urma cu o luna am fost in brasov si mi s-a furat ... lucianagh1 lucianagh1 Buna ziua, in urma cu o luna am fost in Brasov si mi s-a furat o geanta in Piata Sfatului. Am mers la politie pentru a face plangere, am primit nr de ... (vezi toată discuția)
Prezenta obligatorie stefania_24 stefania_24 Buna ziua. As avea o intrebare. Am fost citata la un proces de santaj, insa acesta are loc in alt judet. in citatie este mentionat faptul ca persoana citata nu ... (vezi toată discuția)
Comisie rogatorie internationala , ( penal ) mi-a venit citatie ... Razvan Dumitriu Razvan Dumitriu Comisie rogatorie internationala , ( Penal ) Mi-a venit citatie si am proces pe 10.11 Am o amenda pe Slovenia de viteza ( 201km/h pe autostrada) si banuiesc ... (vezi toată discuția)