avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plângere făcută la poliție în alt oraș decât ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plângere făcută la poliție în alt oraș decât acela în care locuiesc. Pot evita deplasarea?

Buna ziua,

Mi s-a facut plangere la politie in Bucuresti, dar eu locuiesc acum in Iasi.
Cei de la politie m-au sunat si mi-au spus ca trebuie sa vin in Bucuresti sa dau declaratia,chiar daca eu le-am spus ca e cam greu sa vin datorita distantei.
Chiar nu este o alta metoda , ca sa nu bat atata drum si sa pierd o zi intreaga?
Ultima modificare: Joi, 28 Septembrie 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: ContSters439834 , utilizator 08:06, 29 Septembrie 2017
Cand e momentul sa-mi iau avocat? Inca n-am dat prima declaratie la politie.
Inainte de a da declaratie sau dupa ce voi ajunge cu dosarul in instanta?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in urma cu o luna am fost in brasov si mi s-a furat ... lucianagh1 lucianagh1 Buna ziua, in urma cu o luna am fost in Brasov si mi s-a furat o geanta in Piata Sfatului. Am mers la politie pentru a face plangere, am primit nr de ... (vezi toată discuția)
Prezenta obligatorie stefania_24 stefania_24 Buna ziua. As avea o intrebare. Am fost citata la un proces de santaj, insa acesta are loc in alt judet. in citatie este mentionat faptul ca persoana citata nu ... (vezi toată discuția)
Comisie rogatorie internationala , ( penal ) mi-a venit citatie ... Razvan Dumitriu Razvan Dumitriu Comisie rogatorie internationala , ( Penal ) Mi-a venit citatie si am proces pe 10.11 Am o amenda pe Slovenia de viteza ( 201km/h pe autostrada) si banuiesc ... (vezi toată discuția)