Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare functie......?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare functie......?

Incepand cu luna aprilie 2008 mi sa schimbat domeniul de activitate la firma la care eram si am fost pusa sa ma ocup de salariati(pontaje,calcul salarii,intocmire declaratii si depunerea acestora,contracte,etc),neavand la acea perioada nici o calificare in acest domeniu.
Am decis,pentru ca tot ocupam acest post sa urmez cursurile de calificare pentru IRU si ale programului de salarii in care lucram-WizSalary.
La data de o1.07.2008 am obtinut certificatul de calificare pentru pr.de salarii iar la 01.08.2008 pe cel de IRU.
Cu toate ca le-am prezentat la firma patronul stiind ca urmam acele cursurii,functia in C.M. mi-a ramas neschimbata, fiind aceea de Receptioner-Distribuitor.
Am o sg. intrebare:daca ocupam acel post si aveam si calificare pentru acesta,oare nu trebuia patronul sa-mi schimbe functia in C.M.?

multumesc

leonora

Cred ca angajatorul nu a fost dispus sa faca aceste modificari privind functia si fisa de post intrucat era o situatie temporara,stiind ca v-a angaja o firma de contabilitate care sa se ocupe de partea administrativa.

Noile sarcini de serviciu au fost incadrate la "sa raspunda la alte sarcini si solicitari cerute de conducere " sau ceva de genul acesta(daca aveti asa ceva in fisa de post).
Angela D, Consultant resurse umane