avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! - obligativitate concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! - obligativitate concediu prenatal

Este obligatoriu concediu prenatal ( minim 42 zile) pentru primirea indemnizatiei? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:53, 16 Septembrie 2017
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este obligatoriu concediul postnatal inainte de intrarea in CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu postnatal mai mic de 42 de zile cfilip20 cfilip20 Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti cu urmatoarea situatie: Sunt insarcinata in 30 de saptamani, data probabila a nasterii fiind pe 13 aprilie 2014. Medicul ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie concediu prenatal/postnatal contract perioada determinata ioanovidiup ioanovidiup Bună ziua, Mă puteți ajuta vă rog cu un sfat. Soția a intrat in concediu prenatal la 1 Iunie 2019. Aceasta are 2 contracte: 1. Contract Rezident ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal oana8989 oana8989 buna ziua.eu sunt in indemnizatie de somaj si as vrea sa stiu daca in concediu prenatal iti poti lua 84 de zile inainte de nastere si 42 dupa nastere?acele 42 ... (vezi toată discuția)