avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită dobanda legala la drepturi stabilite de instanta de ...
Discuție deschisă în Executare silită

dobanda legala la drepturi stabilite de instanta de judecata

Cum drepturile îmi sunt achitate functie de încasările stabilite prin executare silită și sunt foarte mici, finalizându-se în acest ritm în 20-30 ani, se poate solicita dobandă legala la drepturile stabilite de instanta de judecată? Cum?
Cel mai recent răspuns: samblaky , utilizator 20:50, 19 Septembrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu mai pot fi solicitate cat timp nu au fost acordate de catre instanta.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj dupa recasatorie adina grecu adina grecu Am divortat acum un an si nu am reusit inca sa facem partajul.Anul care vine as vrea sa ma recasatoresc insa nu stiu daca facem partajul dupa, bunurile ... (vezi toată discuția)
Bună ziua în urma cu ceva vreme am fost implicat într-o altercație ... Adrianvalentinb Adrianvalentinb Bună ziua în urma cu ceva vreme am fost implicat într-o altercație iar acel om ma dat în judecata , am fost judecat și am primit 2 ani cu probatiune și ... (vezi toată discuția)
Executare silita rfanel rfanel Din anul 2007 am in derulare un contract de leasing iar in luna martie 2012 am avut neplacerea sa constat ca incerc sa fiu executat silit. Am depus contestatie ... (vezi toată discuția)