Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua în urma cu ceva vreme am fost implicat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua în urma cu ceva vreme am fost implicat într-o altercație ...

Bună ziua în urma cu ceva vreme am fost implicat într-o altercație iar acel om ma dat în judecata , am fost judecat și am primit 2 ani cu probatiune și 2000 lei daune morale vă rog să îmi spuneți ce se poate întâmpla dacă nu plătesc aceasta suma acelui om , multumesc o zi buna !
veti fi executat silit.
Daca intelegeti sa nu achitati suma dispusa de instanta de judecata,creditorul =cel care va actionat in instanta are dreptul legal sa solicite unui executor judecatoresc materializarea hotararii instantei de judecata care poate desfasura demersuri pentru a constata daca aveti bunuri in evidenta=drepturi salariale,bunuri imobile/mobile asupra carora sa dispuna masura executarii silite
Daca suma se va recupera prin executare silita veti fi obligat sa suportati si sume suplimentare =cheltuieli cu executarea silita
Mulțumesc!

gi-jane2, moderator