Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Firma resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Firma resurse umane

Buna ziua.
O societate care se ocupă de resurse umane( in principiu contracte de munca, acte adiționale etc dar și transmiterea revisalului) este obligată să aibă un angajat cu minim 8h? Asociatul se poate ocupa de activitatea societății fără a avea contract de munca? Multumesc.
Nu este obligata sa aiba salariati cu norma intreaga .

Asociatul poate desfasura activitati fara a avea c.i.m.
Multumesc mult