Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Plata unui serviciu inegzistent
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Plata unui serviciu inegzistent

Locuiesc la sat de la primărie mi-a venit că am de platit 200 lei taxa de gunoi,problema e că la mine nu a venit nimeni sa încheiat un contract cu o firma specializata de ridicat gunoiu ,nici primăria nu m-au solicitat să închei vrea un contract cu firma agreata de ei .Stau pe o str ne asfaltata cu doar câteva case dar se poate intra cu mașini de tonaj mare din cele folosite la ridicarea gunoaielor .E posibil sa fiu taxat ptr un serviciu de care nu beneficiez? Am solicitat primarului pubela și ridicarea gunoiului precum și încheierea de contract cu firma care deservește comuna după 30 de zile nici un răspuns mă taxează un continuare fără să-mi ridice gunoiul .Ce sa fac unde pot face sesizării?
Ca sa vi se ridice gunoiul si sa va doteze cu pubela trebuie sa aveti incheiat contract de prestari servicii cu firma specializata sau sa platiti taxa la primarie.
Faceti dvs. demersurile, nu mai asteptati sa vina cineva sa va roage.