Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Firma noua
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Firma noua

Buna seara,am infiintat o firma,chiar acum,am primit CUI-ul,acum trebuie sa merg la ANAF sa o inregistrez?Si inca ceva,ce trebuie sa fac sa fie platitoare de TVA?
Multumesc,
Adrian
Va trebuie economist angajat sau contract cu firma de contabilitate. Va obliga legea. Prestatorul/economistul va va indruma mai departe. Daca sunteti din Iasi va pot ajuta.
Mulțumesc! (Sunt din Buzau)
Buna ziua.
Îmi puteți da o informație?
Am depus actele pentru primirea codului de TVA pt o firma de transport SRL din 17ianuarie 2018 și nu am primit nimic pana acum...
M-ar interesa sa stiu dacă asa durează de obicei sau e ceva in neregula...
Cei de la ANAF au zis ca cererea a fost înregistra dar ca trebuie sa astept
Multumesc

adema1980 a scris:

Va trebuie economist angajat sau contract cu firma de contabilitate. Va obliga legea. Prestatorul/economistul va va indruma mai departe. Daca sunteti din Iasi va pot ajuta.