Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Suplinirea acordului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Suplinirea acordului

Bună dimineața acum 3 luni am dat in judecată tatăl fetiței mele pt ca nu era de acord sa părăsesc țara si instanta a fost de partea mea problema este ca in hotarare spune spania si austria iar jos unde spune in numele legi specifică doar austria iar eu trebuie sa ajung si in spania imi cauzează cu ceva ca nu scrie?va mulțumesc anticipat
Mulțumesc frumos
Si inca ceva eu pt spania nu am depus niciun act decât am spus că vreau sa ajung si acolo este posibil sa trebuiască sa introduc o altă cerere pt asta si sa aduc dovezi ca am la cine sa merg ?
Doamnă, prin cererea dvs. cereţi doar o îndreptare a unei erori de redactare, nu se reia judecata ca să trebuiască să duceţi dovezi.Instanţa a stabilit că suplineşte semnătura pentru Spania şi Austria, la redactare s-a uitat menţionarea Spaniei, atât.
Va multumesc pt timpul acordat