Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Împozit auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Împozit auto

am cumparat in mai 2016 o masina din germania.
in septembrie 2017 am facut rar-ul la masina si cand ma duc la primarie sa pun viza ptr inmatricularea masinii la politie ,cei de la taxe si impozite ma impoziteaza cu 180 ron pe anul 2017 ,desi eu abia in septembrie 2017 am
facut rar-ul si urmeaza sa o inmatriculez la politie.
este corect ceea ce au facut cu mine cei de la taxe si impozite.
Conform disp Cod fiscal,datorati taxe si impozite de la data achizitionarii bunului mobil
va multumesc frumos !!