Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mutare si reprezentare caz penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mutare si reprezentare caz penal

Sunt cercetat penal intr-un oras. Se poate muta dosarul in alta parte, alt/a parchet/judecatorie? Si legat de reprezentare imi pot lua un avocat din alt oras/judet pentru a ma reprezenta?
De mutat nu veti putea muta dosarul.
Va puteti angaja avocat din orice oras doriti.
Infractiunea de care sunteti acuzat a fost savarsita in orasul in care sunteti cercetat?
Da.
Acolo este competenta.