avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1975 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical in somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical in somaj

Am intrerupt somajul cu concediu medical timp de o luna.
Va rog sa-mi spuneti cum se inregistreaza aceasta luna de concediu medical in cartea de munca. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:45, 27 Septembrie 2017
In carnetele de munca nu se mai operează activitatea unei persoane ulterior datei de 01.01.2011.

In adeverinta eliberata de AJOFM va fi mentionata aceasta perioada, întrucât plata somajului a fost suspendata pe durata concediului medical.
Ultima modificare: Miercuri, 27 Septembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspindarea cim si concediul medical Milos Alexandru Milos Alexandru Buna ziua, Va solicit sprijinul in urmatoarea problema: O societate a avut un salariat care a fost 30 zile calendaristice consecutive in medical. Rugamintea ... (vezi toată discuția)
Acte necesare intrarii in somaj si procedura ela-ela ela-ela Buna ziua Datorita unor dificultati economice societatea unde lucrez va fi nevoita ca concedieze un nr. de aproximativ 10 - 11 salariati (societatea mai are ... (vezi toată discuția)
Somaj bogdanstan80 bogdanstan80 buna ziua, la verificarea dosarului pentru somaj mi s-a spus ca nu se ia in calcul decat ce este trecut in carnetul de munca. am lucrat 5 luni la Bucuresti si ... (vezi toată discuția)