Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical in somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical in somaj

Am intrerupt somajul cu concediu medical timp de o luna.
Va rog sa-mi spuneti cum se inregistreaza aceasta luna de concediu medical in cartea de munca. Multumesc.
In carnetele de munca nu se mai operează activitatea unei persoane ulterior datei de 01.01.2011.

In adeverinta eliberata de AJOFM va fi mentionata aceasta perioada, întrucât plata somajului a fost suspendata pe durata concediului medical.
Cornel Vasile, Consilier juridic