avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... recuperare certificat de casatorie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

recuperare certificat de casatorie

de unde as putea recupera certificatul de casatorie al parintintilor,casatoriti cca 58 ani in urma,in prezent tata decedat si mama in viata?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 00:48, 28 Septembrie 2017
Buna seara
La primria la care s-au casatorit cu un C.I al mamei si cu ce acte va vor mai cere acolo.
mama este bolnava de dementa senila si are pierderi de memorie ,cum sa mai stie la ce primarie s-au casatorit!.imi este necesar acest certificat pt schimbarea si actualizarea contractului Enel,pe numele mamei! unde ma pot adresa?
am doar certificatul de nastere al mamei f vechi pe numele ei de necasatorita si buletinul
Buna seara,
Incercati la primaria pe raza careia s-a nascut.
Daca nu aveti nicio alta data incercati si la politia care a emis buletinul si care ar trebui sa mai aiba copie de pe certificatul de casatorie.
Incercati si la Directia pentru Evidenta Persoanelor si Administrarea Bazelor de Date
str. Obcina Mare nr. 2, sector 6, Bucuresti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie notariala persoana varstnica rada_19 rada_19 Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat. Locuiesc intr-o casa cu 2 apartamente. Vecinii celuilalt apartament au depus la Primarie documentele necesare ... (vezi toată discuția)
Cum pot face succesiunea dupa sora mea fiind doar surori de mama? CrissMirea CrissMirea Buna seara, Sora mea a decedat luna trecuta iar eu sunt singura ruda pe care o mai are in viata, nu a avut niciodata copii. Doresc sa fac succesiunea de cont ... (vezi toată discuția)