Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sarcina și concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sarcina și concediere

Bună...Am o întrebare... Eu am lucrat pana azi la o agenție de pariuri sportive.. Am fost angajata din luna mai și din august am avut contract nedeterminat.... Sunt însărcinată în luna a 2_a... As dori sa știu un lucru... Are dreptul patroana sa îmi desfacă contractul de munca fără ca eu sa fiu înștiințata? În condițiile în care sunt însărcinată???
Ati anuntat ca sunteti insarcinata ?

p.s.
de mutat la dreptul muncii
Da am anunțat acum o luna