avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Prezența la recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Prezența la recurs

Buna ziua,
am dat ANAF in judecata pt.recuperarea taxei de mediu si am castigat in prima instanta, s-a facut recurs la Curtea de Apel de catre ANAF. Intrebarea mea este daca trebuie sa ma prezint personal sau pot solicita judecarea in lipsa?
Va multumesc!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Prezenta dvs nu este obligatorie.
Prin intampinare puteti solicita judecarea in lipsa.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteți cere judecarea în lipsă, în temeiul art. 411, alin. (1), pct. 2 teză finală, Cod Procedură Civilă.
Va multumesc mult pt.amabilitate!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urmatoarea instanțã și judecarea în lipsã mioara2012 mioara2012 Buna seara. Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: am pierdut un proces cu Finantele in contencios. Fiind in Tribunal, ma gandesc ca urmatoarea cale de ... (vezi toată discuția)
Conform cãror prevederi se solicitã judecarea cauzei în lipsã? paula manta paula manta Va rog daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns - inainte de 15.02.2013 foloseam pentru judecarea in lipsa art 242 Cpc, acum ce art pot folosi dupa noul cod ... (vezi toată discuția)
Contestatie proces verbal de contraventie ioana26 ioana26 Buna ziua , am primit doua amenzi , la ambele am facut contestatie , iar la una dintre ele am primit raspuns cum ca trebuie sa platesc taxa de timbru si sa mai ... (vezi toată discuția)