Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Prezența la recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Prezența la recurs

Buna ziua,
am dat ANAF in judecata pt.recuperarea taxei de mediu si am castigat in prima instanta, s-a facut recurs la Curtea de Apel de catre ANAF. Intrebarea mea este daca trebuie sa ma prezint personal sau pot solicita judecarea in lipsa?
Va multumesc!
Prezenta dvs nu este obligatorie.
Prin intampinare puteti solicita judecarea in lipsa.
Puteți cere judecarea în lipsă, în temeiul art. 411, alin. (1), pct. 2 teză finală, Cod Procedură Civilă.
Va multumesc mult pt.amabilitate!