Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Registru intrare iesire
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Registru intrare iesire

Buna ziua, vreau sa incep tinerea evidentei contractelor societatii, nu cele de munca, celelalte tipuri, in registru separat, insa nu stiu cum trebuie procedat privind numerotarea, avand in vedere ca exista contracte numerotate in reg obisnuit de intrari iesiri corespondenta.Cum se va incepe numerotarea in noul registru special pt contracte?
Puteti crea un nou registru pentru noile contracte.
Cele vechi pot sa ramana cu numerele de inregistrare pe care le au deja - o noua numerotare poate crea confuzie in relatia cu partenerii.
Multumesc, eu vreau sa stiu daca in noul registru numerotarea se va face incepand cu nr. 1?, ,nu intentionam sa modific numerele deja date contractelor, ci de azi inainte, nefiind inceput de dat.Aurel Fleancu a scris:

Puteti crea un nou registru pentru noile contracte.
Cele vechi pot sa ramana cu numerele de inregistrare pe care le au deja - o noua numerotare poate crea confuzie in relatia cu partenerii.

Teoretic numerotarea incepe cu nr. 1 dar asta nu inseamna ca nu puteti genera si al sistem de numerotare - ex: primul contract care se trece in registru a fost incheiat la data de azi 05.10.2017 si puteti astfel sa il numerotati 0120171005 sau orice alta combinatie similara sau nu.