Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Act constitutiv sau statut
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Act constitutiv sau statut

Buna ziua.
Pentru infiintarea unei societati cu asociat unic este necesara intocmirea unui statut sau act constitutiv?
ONRC imi da statut.
Multumesc
Si inca o intrebare legat de contractul de comodat. Proprietari ai apartamentului sunt 2 soti. Trebuie trecuti ambii ca si comodanti? sau poate fi trecut doar unul din cei 2 soti?multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pt răspunsuri.