Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Conținut site copiat, inclusiv denumirea acestuia. ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Conținut site copiat, inclusiv denumirea acestuia. Pot obține desființarea în instanță?

Am înființat un site pentru o firma de construcții în luna februarie. Ulterior, cineva din aceeași zonă cu mine a deschis un site cu aceeași denumire, singura diferență fiind o liniuță de unire între aceleași doua cuvinte. Foarte mult din conținut este preluat de la site-ul meu, inclusiv imaginile de publicitate. Pot acționa în instanță pentru desființarea siteului care face o concurenta neloiala? Pe ce ramura de drept, lege, articol? Multumesc
Admin, administrator
~ Conținut șters la cerere ~