avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2031 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent inserie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent inserie

Buna ziua,eu am beneficiat de dtimulent de insertie din 15 aprilie pana in prezent.pe data de 05.10 2017 am demisionat de la locul de munca .intrebarea mea este poate prelua sotul stimulentu ? Si ce acte trebuie sa depun la dosar.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:40, 8 Octombrie 2017
Sotul nu poate beneficia de stimulentul de isnertie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer concediu crestere copil intre soti badar badar Buna ziua. Avem un copil nascut in data de 11.10.2016. Din 24.11.2016 sotia mea a beneficiat de concediul de crestere a copilului, dar in data de 24.08.2017 va ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! doresc sa ma reintorc la lucru din ccc inainte cu ... andrea1990 andrea1990 Buna ziua! Doresc sa ma reintorc la lucru din CCC inainte cu 60 zile de a implini copilul 2 ani pt. a beneficia de stimulent insertie. Insa nu vreau sa ... (vezi toată discuția)
Stimulent de inserție MamiNico MamiNico Buna ziua!Am si eu o nelămurire:in februarie copilul meu face vârsta de 2 ani..n.am revenit la vechiul loc de munca,ci m.am angajat la firma sotului... sotul ... (vezi toată discuția)