Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pensie si salar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pensie si salar

Intrebare:Un fost angajat in cadrul ISU,actualmente pensionar,poate sa participe la un concurs pentru un post vacant in cadrul unei primarii?Si in caz de castigare a concursului este legal a se cumula doua venituri de la stat,salariul,respectiv pensia?
Poate participa la concurs in vederea ocuparii unui post vacant in primarie .

Insituatia admiterii la concurs, poate cumula pensia cu veniturile din salariu , intrucat nu mai exista nicio astfel de interdictie pentru cumul in sectorul bugetar.