Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Contract abuziv asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Contract abuziv asociatie de proprietari

Salut daca ar putea cineva sa ma ajute cu o lamurire.

Presedinta asociatiei de proprietari a facut un contract de hidroizoliatie pentru scara in care locuiesc. Contractul este facut cu un termen de executie de 30 de zile si dupa 2 ani inca nu e terminat. In plus, suma este exagerata pentru lucrarea promisa. Suma ridicandu-se undeva la 100 de lei pe m.p.

La ce institutie de stat as putea reclama aceasta infractiune? Exista o alta optiune decat instanta?

Multumesc anticipat,
Radu
A-ți incercat să vedeți care este cauza neefectuării lucrării direct de la președintă și după aceea să faceți reclamație la Primărie unde au un compartiment care se ocupă cu Asociațiile de proprietari .