Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sarcina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sarcina

Buna, am o prietena care e insarcinata in 3 luni. Nu a lucrat decat o luna cu carte de munca si as vrea sa stiu daca poate lua indemnizatie daca merge si isi baga actele pt somaj
Care este data prezumata a nasterii ?

Ce statut a avut in ulmitii doi ani anteriori acestei datae?

Cu ce articol a incetat c.i.m. si cand?
Cornel Vasile, Consilier juridic
A terminat anul trecut liceul, iar data probabila a nasterii ar fi prin luna mai a anului viitor