avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sarcina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sarcina

Buna, am o prietena care e insarcinata in 3 luni. Nu a lucrat decat o luna cu carte de munca si as vrea sa stiu daca poate lua indemnizatie daca merge si isi baga actele pt somaj
Cel mai recent răspuns: Vali16 , utilizator 21:48, 13 Octombrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Care este data prezumata a nasterii ?

Ce statut a avut in ulmitii doi ani anteriori acestei datae?

Cu ce articol a incetat c.i.m. si cand?
Ultima modificare: Vineri, 13 Octombrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic
A terminat anul trecut liceul, iar data probabila a nasterii ar fi prin luna mai a anului viitor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De ce venituri pot beneficia pentru cresterea copilului Elennnna97 Elennnna97 Buna ziua! As dori daca se poate sa va adresez o intrebare. Am terminat liceul anul trecut si datorita faptului ca nu s-a putut sa intru la facultatea pe care ... (vezi toată discuția)
Materninate si somaj Elena Mariana Elena Mariana Buna seara! Am si eu o intrebare! Anul acesta termin liceul si dupa bac as vrea sa depun actele pt somaj dar inacest timp tot prin somaj sa fac si niste ... (vezi toată discuția)
Lndemnizatie crestere copil mariacristina25 mariacristina25 buna seara, am 19 ani, sunt insarcinata in 3 luni si numai ce am terminat liceul, sotul meu nu lucreaza cu contract individual de munca.Nu am beneficiat nici ... (vezi toată discuția)