avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Semnare CCM cu reprezentantii salariatilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Semnare CCM cu reprezentantii salariatilor

Buna ziua.
Va rog sa-mi spuneti daca ca reprezentant al salariatului poate sa faca parte cineva care este membru in Biroul Operativ al Sidicatului.
Rog un raspuns cu da sau nu dpdv juridic.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:40, 16 Octombrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, poate fi ales ca reprezentant al salariatilor o astfel de persoana.
Ultima modificare: Luni, 16 Octombrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatie gdpr - birou de copiat acte Alina Maria 1 Alina Maria 1 Buna ziua. As dori sa adresez o intrebare in ceea ce priveste legislatia GDPR… in cazul unui birou de copiat acte, daca se doreste comunicarea cu institutii ... (vezi toată discuția)
Functie de conducere rawul rawul buna ziua am si eu o nelamurire. #-o ocuparea unei functii de conducere in mediul privat implica si alte lucruri in afara de modificarea(marirea) perioadei ... (vezi toată discuția)
Remunerare la sindicate koeni koeni Am fost rugat sa depun decl. 112 pentru sidicatul unei fabrici locale. (primeste remuneratie presedintele ales al sindicatului, secretarul si contabila) ... (vezi toată discuția)