Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Semnare CCM cu reprezentantii salariatilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Semnare CCM cu reprezentantii salariatilor

Buna ziua.
Va rog sa-mi spuneti daca ca reprezentant al salariatului poate sa faca parte cineva care este membru in Biroul Operativ al Sidicatului.
Rog un raspuns cu da sau nu dpdv juridic.
Multumesc.
Da, poate fi ales ca reprezentant al salariatilor o astfel de persoana.
Cornel Vasile, Consilier juridic