Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Intrebare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Intrebare

Anul trecut am intrat ca asociat intr-o firma srl dupa un scurt timp fara ca eu sa stiu asociatul meu s-a retras din firma iar eu am ramas unic asociat dar aceasta persoana a continuat sa imparta bani 50 50 cu mine pana in iunie anul acesta cand am primit o chemare in judecata de la un furnizor atunci am aflat ca eu defapt ramasesem unic asociat si ca toate datoriile firmei au ramas in numele meu. Ce pot face in aceasta situatie datoriile fiind de peste 30000 lei
Nu am decat cuiul firmei si actul constitutiv in rest nu am vazut nicu un altfel de act
Buna ziua,
Mergeti cu o cerere la Registrul Comertului si luati o copie de pe toate actele firmei.
Cine stie ce mai aflati!
Sa aveti bani sa platiti copiile xerox.
Multumesc frumos!