Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 10.10.2017 ultima zi de munca si totusi astazi in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

10.10.2017 ultima zi de munca si totusi astazi in extrasul revisal apare contractul meu ACTIV

pe data de 10.10.2017 am incheiat contractul de munca prin demisie si preaviz. astazi am fost la ITM si am citit cu stupoare pe extrasul revisal faptul ca contractul meu este activ. SC la care am lucrat are dreptul sa ma prezinte la ITM ca eu fiind inca angajatul lor ? am depus plangere la ITM , ce sa fac mai departe ?
Ati primit decizia de incetare a c.i.m. ?
Nu, nici decizia, nici adeverinta de vechime , nici salariul,
Nu am primit nici decizia, nici adeverinta de vechime , nici salariul, Pur si simplu apar in extras revisal ca fiind angajata lor.
Ati solicitat in scris angajatorului sa va elibereze acele documente ?

p.s.
Incercati sa nu mai deschideti mai multe topicuri legate de acest subiect.