Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Răspuns cerere de judecată
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Răspuns cerere de judecată

Buna ziua. Am un credit in CHF si am depus o cerere de judecata pt clauze abuzive, com de administrare ,dobanzi impotriva bancii. Am primit acest raspuns .imi puteti spune ce reprezinta?
" Ora estimata: 13:00
Complet: Cameră de Consiliu - 39
Tip solutie: Anulează cererea
Solutia pe scurt: Anulează cererea de chemare în judecată. Cu drept de a formula cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de reexaminare se depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 30.08.2017.
Document: Încheiere anulare cerere    30.08.2017

Căi atac

Nu există informaţii.

Citare prin publicitate

Nu există informaţii."

Multumesc.

Cererea s-a aflat in procedura de regularizare.
Vi s-a comunicat de catre instanta sa faceti/depuneti ceva si nu ati oferit acele informatii/documente instantei.
Acesta este motivul pentru care cererea a fost anulata.
Vi se va comunica motivul anularii in scris si daca apreciati ca v-ati indeplinit obligatiile pentru care a fost anulata actiunea puteti formula cerere de reexaminare.
Aceasta procedura este prevazuta de art.200NCPC si se refera la verificarea cererii si regularizarea ei.In mod concret,insatna v-a pus in vedere sa indeplinit anumite cerinte(taxa judiciara timbru,preved.conf.art.194NCPC),cerinte pe care dvs.nu le-ati dus la indeplinire.iar instanta v-a anulat cererea.