Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor incalzire respins
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor incalzire respins

Buna ziua.Mi a fost refuzat ajutorul de incalzire pe motiv ca detin doua apartamente.Am facut cerere in orasul unde locuiesc cu sotul meu si 2 copii ,apartamentul este pe numele meu si al sotului.Mai este un apartament al parintilor mei ,dar in alt oras si judet ,este cu uzufruct pe viata pt tatal meu,si detin cota parte impreuna cu fratele meu.Eu nu lucrez,copiii sunt mici si sotul nu are servici permanent.Ce pot sa fac ,daca se poate face ceva.multumesc.
Puteti contesta decizia de neacordare a ajutorului de incalzire.

Dispozițiile primarului privind acordarea, respingerea, modificarea sau încetarea ajutorului pentru încălzirea locuinței se pot ataca potrivit prevederilor Legii contenciosului administrativ nr. 554/2004, cu modificările și completările ulterioare.

Deocamdata doar m au chemat la Primarie,o functionara inca nu am decizie sau alt act.mi e teama ca ,in caz ca nu am dreptate sa nu ma puna sa restitui ajutorul primit pe anii precedenti.Dar nu cred ca e corect sa considere acel apart ca ar fi al meu pt ca nu pot face nimic cu el deocamdata.Va multumesc