Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ordonanță președințială suplinire acord ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ordonanță președințială suplinire acord respinsă, deși tata nu și-a vizitat copilul de doi ani. Unde am greșit?

Buna ziua!
In urma sfaturilor de pe forum am introdus o actiune pentru suplinirea acordului prin ordonanta presedentiala pentru a pleca cu minorul in Asia in vacanta de iarna. Am depus copie dupa biletele de avion si cazare, a fost audiat si minorul care a spus ca vrea sa mearga in vacanta si cu toate astea cauza a fost respinsa ca neintemeiata.
Unde am gresit?
Admin, administrator
Aţi demonstrat refuzul nejustificat al celuilalt părinte?
Da. Cu notificare prin executor
N-ati gresit nicaieri. Astea sunt instantele de minori din Romania. Faceti apel. Aveti la dispozitie 5 zile.
Precizez ca fostul sot si-a vizitat copilul acum 2 ani si de atunci il suna o data la 3-4 luni

Multumesc de raspuns. Daca nici la apel nu obtinem acordul mai putem face ceva?
gi-jane2, moderator
Mda...deci copiii sufera si altii dorm linistiti...