Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Judecat pentru alcool la volan, sentință aspră ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Judecat pentru alcool la volan, sentință aspră pentru altă faptă. Ce e de făcut?

Buna seara . In urma cu un an mi-a reținut poliția permisul pentru alcolemie , am fost judecat și astăzi am primit sentința. Dar scrie ca am condus fără permis de conducere și băut la volan. Ce este de facut? Și am primit pedepse mari
Admin, administrator
Aveti dreptul sa depuneti apel in termen de 10 zile de la comunicarea minutei, sa nu cumva sa fi trecut termenul, observ ca dvs spuneti ceva de sentinta.
imi este greu sa inteleg cum sa fie posibil asa ceva.
Ati mers pe procedura simplificata?In rechizitoriu ce scrie?
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat