avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Certificat de nastere care nu corespunde cu registrul ...
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Certificat de nastere care nu corespunde cu registrul din primarie

Am descoperit de curand ca in registrul de la primarie figurez cu un singur prenume; in certificatul de nastere am doua prenume, si prin urmare toate documentele mele (diplome, buletin, pasaport) sunt cu doua prenume.
Cei de la primarie zic ca nu este greseala lor, ci a tatalui care au declarat nasterea.
Cum as putea sa rezolv aceasta problema, adica sa adaug in registrul de la primarie al doilea prenume?
Ultima modificare: Luni, 23 Octombrie 2017
edera02, utilizator
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 22:25, 23 Octombrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,
Indreptare eroare materiala in acte de identitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rectificarea numelui tatalui in certificatul de nastere italian al copilului Noemi 2003 Noemi 2003 In anul 2003 s-a nascut fetita. Dupa legea de atunci trebuia sa mergem in tara pentru transcrierea certificatului de nastere. (In consulatele Romane se poate ... (vezi toată discuția)
Certificat de nastere gresit dor_42 dor_42 Buna ziua, La 47 de ani si am descoperit ca data nasterii din certificatul meu este gresita.Drept urmare toate diplomele mele sunt gresite si evident am ... (vezi toată discuția)
Greseli facute in buletinul de identitate mihaicatalin91 mihaicatalin91 Cum fac sa remediez urmatoarea problema: cand mi-au facut certificatul de nastere mi-au gresit o litera din numele meu si bineinteles cand am scos buletinul ... (vezi toată discuția)