Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Certificat de nastere care nu corespunde cu registrul ...
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Certificat de nastere care nu corespunde cu registrul din primarie

Am descoperit de curand ca in registrul de la primarie figurez cu un singur prenume; in certificatul de nastere am doua prenume, si prin urmare toate documentele mele (diplome, buletin, pasaport) sunt cu doua prenume.
Cei de la primarie zic ca nu este greseala lor, ci a tatalui care au declarat nasterea.
Cum as putea sa rezolv aceasta problema, adica sa adaug in registrul de la primarie al doilea prenume?
edera02, utilizator
Buna seara,
Indreptare eroare materiala in acte de identitate.