avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Extras carte funciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Extras carte funciara

Buna ziua.
Pot cere estasul de carte funciara de la oricare notar din tara?Eu locuiesc in Prahova si imobilul se afla in Calarasi.
Multumesc anticipat
Ultima modificare: Marți, 24 Octombrie 2017
Schuster, utilizator
Cel mai recent răspuns: avvalentina , utilizator 14:15, 24 Octombrie 2017
Puteti obtine dv personal extrasul de carte funciara,depunand cerere oficiala direct la ocpi responsabil teritorial,respectiv la Calarasi
Se poate online.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intabulare si cadastru - copii legalizate si utilizarea lor... ContSters227521 ContSters227521 Buna ziua, Am contractul de proprietate dar nu am intabularea si cadastrul (le-am pierdut)... #-o si nu stiu unde si cui sa ma adresez pentru a le obtine... ... (vezi toată discuția)
Extras carte funciara pentru informare nety36 nety36 Buna ziua, am nevoie de un extras de carte funciara pentru informare sau orice alt document care sa-mi indice proprietarul de drept al unui imobil Am ... (vezi toată discuția)
Cum aflu nr. cartii funciare si nr. cadastral? ken ken Buna ziua. In urma cu peste 10 ani parintii mei au vandut imobilul in care locuiam unuia dintre bunici. Contractul de vanzare-cumparare incheiat la notar nu ... (vezi toată discuția)