Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pensia privata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pensia privata

Tata a decedat recent la 58 de ani, inca lucra. Ce se intampla cu pensia lui privata?
Trebuie verificat intai daca era inscris la un fond de pensii administrat privat, dupa varsta nu era obligatoriu si daca avea si pensie facultativa.Deschideti succesiunea, treceti si aceste sume daca exista si primeste fiecare cotele care i se cuvin.