Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum obtin un certificat mostenitor pt pensie pilon 2?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum obtin un certificat mostenitor pt pensie pilon 2?

Fostul sot a decedat avem un copil impreuna de 10 ani si vreau sa ma ajutati cum pot obtine un certificat mostenitor pt pilon2 pt a beneficia copilul de fondul adunat.Mentionez ca am fost divortata de fostul sot care a decedat ,pensie urmas primeste copilul.
Sa se dezbata succesiunea mai intai.. Va rog sa cautati pe net si sa cititi la sectiunea a 2 - a din Norma Autoritatii de Supraveghere Financiara nr. 7/2015 privind utilizarea activului personal net al participantului la un fond de pensii administrat privat.
george-neagu, moderator