Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare in preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare in preaviz

Am primit astazi o decizie de concediere cu un preaviz de 20 de zile lucratoare conform contractului de munca.

Un paragraf mi-a atras atentia: Incepand cu data de 1.11.2017 si pana la expirarea preavizului, salariatul va fi eliberat de obligatiile de serviciu ce ii reveneau in temeiul contractului individual de munca, cu plata integrala a drepturilor salariale cuvenite.

Presupunand ca am posibilitatea de a ma angaja in cadrul altei entitati, de cand pot sa fac aceasta angajare?
Incepand cu data de 01.11.2017.
Multumesc pt raspuns, va rog sa ma indrumati spre articolul din codul muncii care prevede acest lucru.