avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare in preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare in preaviz

Am primit astazi o decizie de concediere cu un preaviz de 20 de zile lucratoare conform contractului de munca.

Un paragraf mi-a atras atentia: Incepand cu data de 1.11.2017 si pana la expirarea preavizului, salariatul va fi eliberat de obligatiile de serviciu ce ii reveneau in temeiul contractului individual de munca, cu plata integrala a drepturilor salariale cuvenite.

Presupunand ca am posibilitatea de a ma angaja in cadrul altei entitati, de cand pot sa fac aceasta angajare?
Cel mai recent răspuns: uqadwe , utilizator 22:04, 24 Octombrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Incepand cu data de 01.11.2017.
Multumesc pt raspuns, va rog sa ma indrumati spre articolul din codul muncii care prevede acest lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajatul contractual popescu de la primaria x primeste preaviz ... ioan6419 ioan6419 Angajatul contractual Popescu de la primaria X primeste preaviz de concediere de 20 de zile lucratoare. Face o cerere pentru efectuarea zilelor de concediu de ... (vezi toată discuția)
Care articol de lege este mai potrivit Lioness Lioness Buna ziua! Din pacate ma aflu in fata unei alegerei suparatoare. Angajatorul mi-a comunicat incetarea relatiilor de lucru si mi-a dat de ales intre demisie si ... (vezi toată discuția)
Concediere alesia2010 alesia2010 Buna ziua! Am si eu o intrebare.Astazi 17.12.2012 trebuia sa ma intorc la serviciu dupa concediul de crestere a copilului pana la doi ani. Mentionez ca lucram ... (vezi toată discuția)