avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Minori famile
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Minori famile

Am introdus ordonata presidentiala in cit timp avem termenu
Buna seara,
Daca exista si dosar de fond atunci acea cerere se va judeca in circa 30 60 de zile functie de incarcatura instantei.
Daca nu exista dosar de fond atunci instanta se va dezinvesti ne fiind indeplinite conditiile defond.


Dacă mai sunt 5 zile pana la un fapt si nu mai e timp de.fond cum sa se dezinvesteasca instanța?
Trebuie să fixeze termen si sa judece si nu sa respingă fără să judece.

Pe ce va bazați de afirmați asa?
Ultima modificare: Miercuri, 25 Octombrie 2017
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordonanță președințială pașaport, respinsă Florea 38 Florea 38 Buna ziua ma numesc Florea am depus o cerere la tribunalul din Constanta pentru a face pasaportul copilului meu prin Ordonanta Presidential am depus toate acte ... (vezi toată discuția)
Respingere cerere ordonanta presidentiala beludan beludan buna seara! am depus o cerere de ordonanta presidentiala de incredintare minor si a fost respinsa. ce inseamna asta, ca hotararea a fost data in favoarea ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna inchieiere definitiva (dezinvestire)? ile86 ile86 va rog mult spuneti mi pe intelesul tuturor ce inseamna asta?si de ce dupa cativa ani ma cheama ca martor in dosarul meu....care s a terminat ... (vezi toată discuția)