Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Minori famile
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Minori famile

Am introdus ordonata presidentiala in cit timp avem termenu
Buna seara,
Daca exista si dosar de fond atunci acea cerere se va judeca in circa 30 60 de zile functie de incarcatura instantei.
Daca nu exista dosar de fond atunci instanta se va dezinvesti ne fiind indeplinite conditiile defond.

Dacă mai sunt 5 zile pana la un fapt si nu mai e timp de.fond cum sa se dezinvesteasca instanța?
Trebuie să fixeze termen si sa judece si nu sa respingă fără să judece.

Pe ce va bazați de afirmați asa?
gi-jane2, moderator